Szybkie dwa gole dały Lechowi Poznań zwycięstwo w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy!

asinfo.
Lech Poznań wygrał 2:0 z Gandzasar Kapan w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy.
Lechici wyprowadzili szybkie dwa ciosy w pierwszym kwadransie spotkania. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Christian Gytkjaer.
Duńczyk najpierw w 10 minucie pokonał bramkarza rywali z woleja po dośrodkowaniu Maciej Makuszewskiego.
Pięć minut później napastnik wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu na Makuszewskim.
W kolejnych minutach Poznaniacy mimo ogromnej przewagi, nie potrafili udokumentować jej kolejnymi trafieniami. Z czasem coraz odważniej poczynać sobie zaczęli przeciwnicy. W 38 minucie Lecha musiał ratować Jasmin Burić.
Podopieczni Djurdjevicia otrząsnęli się na początku drugiej połowy, ale znowu brakowało skuteczności - w 52 minucie sytuację sam na sam zmarnował Gytkjaer.
W końcówce lechici mogli jeszcze dołożyć jedną bramkę, ale wybornej okazji nie wykorzystał Tomczyk.