Szymon Żurkowski znów błysnął w Serie A! Ładny gol Polaka w meczu z Torino [WIDEO]

Screen z TV
W niedzielnym meczu 35. kolejki Serie A między Empoli i Torino z dobrej strony pokazał się Szymon Żurkowski. Polak w 56. minucie otworzył wynik spotkania ładnym strzałem zza pola karnego.
Reprezentant Polski w tym sezonie stał się podstawowym zawodnikiem beniaminka Serie A i miał spory wkład w to, że zespół może być spokojny o utrzymanie w elicie. 24-latek niemal w każdej kolejce ma miejsce w wyjściowej jedenastce.
Tak było również w niedzielnym meczu z Torino. W zespole gości na ławce rezerwowych zasiadł natomiast inny polski pomocnik, Karol Linetty. Do przerwy nie doczekaliśmy się goli.
Początek drugiej połowy należał już do gospodarzy. W 56. minucie Valerio Verre zagrał do Żurkowskiego, który miał sporo miejsca w środku pola.
Nasz reprezentant nie zastanawiał się długo i zdecydował się na uderzenie lewą nogą zza pola karnego. Piłka przeszła jeszcze po ręce bramkarza i zatrzepotała w siatce.
Dla Polaka było to szóste trafienie w tym sezonie Serie A. Na gola czekał od końcówki lutego, gdy trafił do siatki w spotkaniu z Juventusem.
Mimo bramki Żurkowskiego Empoli przegrało cały mecz 1:3. Wygraną Torino dał Andrea Belotti, który zaliczył hat-tricka. Gospodarze kończy mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Verre i Stojanovicia.
Maciej Pietrasik01 May 2022 · 16:25