Tenis. Duży sukces Kamila Majchrzaka. Polak awansował do III rundy US Open!

Duży sukces Kamila Majchrzaka. Polak awansował do III rundy US Open!
YouTube
Kamil Majchrzak awansował do III rundy US Open. Polak zapewnił sobie ten sukces pokonując w pięciosetowym pojedynku Pablo Cuevasa.
Faworytem meczu był bardziej doświadczony Urugwajczyk, który w światowym rankingu jest klasyfikowany o ponad czterdzieści pozycji wyżej od Majchrzaka. Już pierwszy set stanowił zapowiedź, że mecz będzie bardzo zacięty. Obaj zawodnicy bardzo pewnie grali przy własnym serwisie, a zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Cuevas wygrał go 6:3.
Drugi mecz padł łupem Majchrzaka. Cała partia znów była bardzo wyrównana, ale tym razem obaj zawodnicy potrafili wygrywać gemy przy serwisie rywala. Skuteczniejszy był Polak, który ostatecznie zwyciężył 6:4.
Trzecia partia to pewne zwycięstwo Cuevasa, który rozpoczął od trzech wygranych gemów z rzędu. Polak nie był w stanie podnieść się po takim otwarciu gry. Urugwajczyk wygrał 6:2.
Także czwarty set zaczął się źle dla Majchrzaka, który dał się przełamać już w drugim gemie. Na szczęście szybko odrobił stratę podania, a następnie doprowadził do wyrównania. Kluczowy w całym secie okazał się siódmy gem, w którym Polak kolejny raz przełamał Cuevasa. Całego seta zakończył przy własnym serwisie - wygrał 6:4.
W ostatnim secie Majchrzak wygrał już zdecydowanie - dał sobie odebrać tylko jednego gema. Urugwajczyk, który miał problemy zdrowotne, w końcówce gry nie był już w stanie nawiązać wyrównanej walki.
Kolejnym rywalem Majchrzaka będzie Grogir Dimitrow. Mecz odbędzie się w piątek.
Kamil Majchrzak - Pablo Cuevas 6:7, 6:4. 2:6, 6:4, 6:1
Kamil Kaczmarek29 Aug 2019 · 20:40