Tenis. Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju w Indian Wells

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju w Indian Wells
Mai Groves / shutterstock.com
Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju w Indian Wells. Polak wygrał z Lucasem Pouille 6:2, 3:6, 6:4.
Hurkacz dominował w pierwszym secie. Cały czas naciskał na rywala, dobrze returnował, korzystał z błędów rywala. Wygrał gładko w ośmiu gemach.
Druga partia rozpoczęła się fatalnie dla polskiego tenisisty, który przegrał cztery kolejne osłony. Do walki zerwał się dopiero w piątym secie, ale zdołał odrobić tylko część strat. Łącznie ugrał trzy gemy.
Polak dobrze wszedł za to w decydującego seta - był skoncentrowany, lepiej serwował, grał dokładniej. Przy zmianie stron prowadził już 4:1. Wtedy nastąpiło załamanie - Pouille doprowadził do remisu, a następnie miał szanse na przełamanie. Hurkacz jednak się wybronił, a w dziesiątym gemie zapewnił sobie zwycięstwo w całym meczu. Spotkanie zakończył błąd Francuza, który wpakował piłkę w siatkę.
Hurkacz zagra o awans do 1/8 finału we wtorek. Jego rywalem będzie Kei Nishikori.
Hubert Hurkacz - Lucas Pouille 6:2, 3:6, 6:4
Kamil Kaczmarek11 Mar 2019 · 07:20
Źródło: Sportowe Fakty