Tenis. Hubert Hurkacz już w ćwierćfinale Winston-Salem. Kontuzja rywala pomogła Polakowi w awansie

FRANCESCO PANUNZIO / shutterstock
Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Winston-Salem. Polak w 3. rundzie turnieju pokonał Hiszpana Feliciano Lopeza.
W pierwszym secie Hurkaczowi udało się przełamać rywala już w czwartym gemie. Chwilę później stracił jednak break'a, jednak już w następnym gemie ponownie przełamał rywala, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 4:2. Do końca tego seta obaj zawodnicy utrzymywali swoje podanie, co zaowocowało ostatecznym rezultatem 6:3.
Popularny "Hubi" świetnie rozpoczął drugą partię, przełamując od razu rywala. Po trzecim gemie na korcie pojawił się fizjoterapeuta wezwany przez rywala. Ostatecznie Lopez zszedł z kortu po czwartym gemie, przy czym nie wiadomo na ile decyzja ta była spowodowana rzeczywistą kontuzją. Zdarza się bowiem, że krecze są elementem strategii - widząc, że przeciwnik ma dużą przewagę punktową i gra dobrze, zawodnicy decydują się na wcześniejsze zakończenie meczu.
- W takich spotkaniach trzeba koncentrować się na sobie, a nie na tym, co robi tenisista po drugiej stronie siatki - powiedział po meczu polski zawodnik.
W kolejnej rundzie rywalem Huberta Hurkacza będzie Frances Tiafoe, który w 3. rundzie rozprawił się z Filipem Krajinoviciem. Amerykanin jest 52. zawodnikiem rankingu ATP, podczas gdy Polak znajduje się na 41. pozycji.
Tomasz Ustroń22 Aug 2019 · 07:11
Źródło: własne / onet