Tenis. Iga Świątek nie wykorzystała szansy. Polka odpadła z Australian Open [WIDEO]

Iga Świątek nie wykorzystała szansy. Polka odpadła z Australian Open [WIDEO]
Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Iga Świątek odpadła Z Australian Open. Polka w IV rundzie przegrała z Anett Kontaveit 7:6 (4), 5:7, 5:7.
Polka zaczęła świetnie - po pięknym skrócie i równie dobrym returnie przełamała rywalkę na 2:0. Z prowadzenia nie cieszyła się jednak długo, bo Kontaveit ugrała dwa kolejne gemy. Gra była zacięta. Świątek miała jeszcze dwie okazje na przełamanie rywalki, ale nie potrafiła wykorzystać szans w szóstym i ósmym gemie. Zimą krew zachowała za to w tie-breaku, w którym pokonała Estonkę do czterech.
Polka po pierwszym secie skorzystała z pomocy medycznej. Do dalszej gry przystąpiła z opatrunkiem na udzie. Nie wybiło jej to z rytmu - grę zaczęła od przełamania i szybko podwyższyła na 2:0. Scenariusz był podobny jak w pierwszej partii: Kontaveit doprowadziła do wyrównania, a później gra była bardzo zacięta. Świątek zdobywała się na piękne zagrania - potrafiła uderzyć piłę między nogami.
W decydującym momencie partii do głosu doszła Estonka, która w końcówce popełniała znacznie mniej błędów. Świątek przegrała 5:7.
Trzeci set zaczął się fatalnie dla Świątek. Kontaveit wygrała trzy gemy z rzędu, a następnie podwyższyła na 5:1. Wtedy nastąpił zryw Polki, która wygrała cztery gemy z rzędu. Na nic jednak się to zdało. Kontaveit wróciła do gry w kluczowym momencie, wykorzystała błędy Polki i wygrała trzeciego seta 7:5.
Mecz trwał dwie godziny i czterdzieści pięć minut. Kontaveit w ćwierćfinale zagra z Simoną Halep.
Iga Świątek - Anett Kontaveit 7:6 (4), 5:7, 5:7
Marcin Karbowski27 Jan 2020 · 07:00
Źródło: onet.pl