Tenis. Iga Świątek w drugiej rundzie US Open! Polka zdeklasowała rywalkę

Iga Świątek w drugiej rundzie US Open! Polka zdeklasowała rywalkę
Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Iga Świątek awansowała do drugiej rundy US Open. Polka w swoim pierwszym meczu w tym turnieju gładko wygrała z Ivaną Jorović.
Pierwszy set był prawdziwym popisem Świątek, która już w pierwszym gemie ograła rywalkę do zera. Poziom gry utrzymała przez całą pierwszą partię, którą zakończyła w 20 minut. Serbka nie miała w niej nic do powiedzenia - nie ugrała ani jednego gema!
Drugi set był nieco bardziej zacięty. Nieco, bo tym razem Jorović wygrała w jednym ze swoich gemów serwisowych. To był jednak dla niej jedyny moment radości w całym meczu. Świątek dobrze serwowała, grała pewnie, wykorzystywała powtarzające się błędy słabo dysponowanej rywalki i... wygrywała kolejne gemy. Ostatecznie w drugim secie zwyciężyła 6:1. Łącznie mecz trwał tylko 50 minut.
Polka w drugiej rundzie zagra z Anastasiją Sevastovą. Jedenasta rakieta świata w pierwszej rundzie pewnie wygrała z Eugenie Bouchard.
Iga Świątek - Ivana Jorović 6:0, 6:1
Kamil Kaczmarek26 Aug 2019 · 21:56