Tenis. Magda Linette awansowała do finału turnieju w Nowym Jorku!

Magda Linette awansowała do finału turnieju w Nowym Jorku!
Lbp06, wikicommons
Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Nowym Jorku! Polka w półfinale wygrała z Kateriną Siniakovą 7:6(3), 6:2.
Sukces Polki jest bardzo wartościowy, bo Czeszka jest znacznie wyżej notowana w rankingu WTA. Zajmuje w nim 38. miejsce. Linette jest 80.
Pierwszy set był bardzo zacięty. Lepiej rozpoczęła go Siniakova, która przełamała Linette już w drugim gemie. Polka szybko doprowadziła jednak do wyrównania. Od tego momentu żadna z zawodniczek nie była w stanie wypracować przewagi. Inicjatywa była po stronie Linette, która przy stanie 6:5 nie wykorzystała aż czterech piłek setowych. Kilka minut później zagrała już bardziej skutecznie - w tie-breaku wygrała 7:3.
W drugim secie przewaga poznanianki była już znacząca. Linette przełamała Siniakovą już w pierwszym gemie, a później stopniowo budowała swoją przewagę. Ostatecznie drugą partię wygrała 6:2.
Linette dopiero drugi raz zagra w finale turnieju WTA - ostatni raz miało to miejsce cztery lata temu w Tokio. Wówczas w trzech setach przegrała z Yaniną Wickmayer.
Magda Linette - Katerina Siniakova 7:6(3), 6:2
Kamil Kaczmarek23 Aug 2019 · 20:53
Źródło: Sportowe Fakty, sport.pl