Nadchodzące

Tenis. Rafael Nadal królem Paryża! Dwunaste zwycięstwo Hiszpana w Roland Garros

Rafael Nadal
Źródło zdjęcia: Janet McIntyre / shutterstock.com

Rafael Nadal wygrał turniej Roland Garros. W finale pokonał Dominica Thiema 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Mecz lepiej zaczął Austriak, który przełamał Nadala już w piątym gemie pierwszego seta. Prowadził jednak bardzo krótko, bo Hiszpan odrobił straty już w kolejnej odsłonie. Wygrał też trzy następne - najbardziej zacięty, siódmy, trwał dziesięć minut! - i zapisał na swoim koncie pierwszego seta.

W drugiej partii obaj zawodnicy świetnie serwowali, co przekładało się na ich łatwe zwycięstwa. Pierwsze przełamanie nastąpiło dopiero w dwunastej odsłonie - od razu dał Thiemowi zwycięstwo 7:5. Był to dopiero drugi set przegrany przez Nadala w całym turnieju!

Kolejne sety to już całkowita dominacja Hiszpana. Trzecią partię Hiszpan rozpoczął od czterech wygranych gemów z rzędu! Thiem urwał mu tylko jedną odsłonę - ostatecznie Hiszpan wygrał 6:1.

Takim samym wynikiem zakończył się też czwarty set. Miał też bardzo podobny przebieg. Nadal znów świetnie zaczął - wygrał trzy pierwsze gemy. Później odgryzł się Thiem, ale i tym razem umiejętności starczyło mu na wygranie tylko jednej odsłony. W pozostałych panował już Hiszpan, który decydujący punkt zdobył po błędzie rywala.

Nadal jest prawdziwym specjalistą od gry w Paryżu - French Open wygrał już dwanaście razy. Rok temu w finale też wygrał z Thiemem. Wówczas do odniesienia sukcesu wystarczyły mu trzy sukcesy.

+1
Na stronie sport.pl napisali że to Thiem wygrał pierwszego seta 6:4. Pewnie potem poprawią ale i tak zastanawia mnie poziom ich dziennikarzy skoro nawet wyniku nie potrafią przepisać, już zwykłe ctrl+c ctrl+v by działało.

Poziom dziennikarzy na bok, osiągnięcie Nadala jest gigantyczne. Ofkąd gra w tenisa tylko trzy razy w Paryżu nie triumfował i praktycznie za każdym razem przez mniejsze lub większe problemy zdrowotne.
9 cze 2019 | 19:28