Tenis. Wielki sukces Weroniki Baszak. Polka w finale Australian Open!

Wielki sukces polskiej tenisistki! Zagra w finale Australian Open
Screen
Weronika Baszak jest pierwszą Polką od ponad 20 lat, która wystąpi w finale singla Australian Open juniorek. 17-latka z Wrocławia bo ponad dwóch godzinach rywalizacji pokonała w trzech setach Alexandrę Vecic. Szansy na triumf w deblu juniorów nie wykorzystał za to Mikołaj Lorens.
W tym roku Weronika Baszak po raz pierwszy występuje w Australian Open juniorek - w zeszłym sezonie bez powodzenia rywalizowała na Wimbledonie oraz w Roland Garros. Polka nie należała do faworytek turnieju, lecz od początku spisuje się w nim znakomicie. Jutro powalczy o mistrzowski tytuł.
Mecz z Niemką Alexandrą Vekic był bardzo zacięty. Polka zmagała się w nim nie tylko z przeciwniczką, ale też z urazem uda - musiała prosić o przerwę medyczną. Ostatecznie zwyciężyła jednak 7:5, 2:6, 6:2 po blisko 2,5-godzinnej rywalizacji. W sobotę zagra w finale, a jej przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem dziewięć Victoria Jimenez Kasintseva. Tenisistka z Andory ma zaledwie 14 lat i eksperci wróżą jej wielką karierę. Mecz finałowy odbędzie się na korcie centralnym nie przed 2:30 w nocy czasu polskiego.
Baszak będzie szóstą Polką, która wystąpi w finale Wielkiego Szlema w kategorii juniorek. W Australian Open po mistrzowski tytuł sięgnęła w 1996 roku Magdalena Grzybowska. W przeszłości juniorskie triumfu w Wielkim Szlemie odnosiły również Agnieszka i Urszula Radwańskie czy Iga Świątek.
Niewiele brakowało, aby tytuł w turnieju deblowym juniorów zdobył Mikołaj Lorens. W Melbourne występował razem z Karlisem Ozolinsem z Łotwy. "Nasza" para przegrała jednak z Nicholasem Ionelem oraz Leandro Riedim 7:6(8), 5:7, 4-10.
Maciej Pietrasik31 Jan 2020 · 13:24