Tenis. Znamy skład finału kobiecego US Open. Serena Williams zagra w nim po raz dziesiąty!

lev radin / shutterstock.com
Poznaliśmy finalistki US Open. W decydującym meczu zmierzą się Serena Williams i Bianca Andreescu.
Dla Amerykanki będzie to już dziesiąty w karierze finał US Open. Ostatnią przeszkodę do niego pokonała bardzo łatwo - w półfinale wygrała z Eliną Switoliną 6:3, 6:1.
Spotkanie było zacięte tylko na początku. Switolina mogła rozpocząć grę od przełamania Williams, ale nie wykorzystała do tego trzech okazji. Ukończyć dzieła nie potrafiła też w drugim gemie, w którym prowadziła 40:0. Mimo tego oddała podanie doświadczonej Amerykance. Od tego momentu Williams już dominowała: grała mądry, urozmaicony tenis i spychała pasywną rywalkę do defensywy. Cały mecz zamknęła w 70 minut.
Drugi półfinał był znacznie bardziej zacięty. Obie zawodniczki pokazywały znakomity tenis i podejmowały nieoczywiste decyzje. Wygraną wyłonił dopiero tie-break - Andreescu wygrała w nim do trzech.
Początek drugiego seta należał do Bencić, która prowadziła nawet 5:2. Szwajcarka kompletnie pogubiła się jednak w końcówce i... przegrała aż pięć gemów z rzędu. Tym samym Andreescu awansowała do finału w swoim pierwszym występie na US Open.
Serena Williams - Elena Switolina 6:3, 6:1
Bianca Andreescu - Belinda Bencić 7:6(3), 7:5
Marcin Karbowski06 Sep 2019 · 07:39
Źródło: Sportowe Fakty