Terek pokonał Rubin, cały mecz Rybusa

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Terek Grozny pokonał przed własną publicznością Rubin Kazań 2:1 (2:0) niedzielnym spotkaniu jedenastej kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Maciej Rybus.

Na Achmat Arena obie bramki dla ekipy z Kaukazu zdobył dobrze znany polskim kibicom Zaur Sadajew. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie trafieniem Magomeda Ozdojewa.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie ekipa z Czeczenii awansowała na siódme miejsce w tabeli, natomiast drużyna z Tatarstanu doznała już ósmej porażki i jest dopiero trzynasta.

W rozgrywanym równolegle drugim meczu FC Ufa zremisowała u siebie z FK Krasnodar 1:1 (0:0). W ekipie gości trzy minuty przed przerwą na boisko wszedł Artur Jędrzejczyk.

Miejscowi na początku drugiej połowy prowadzili po bramce Semena Fiomina, ale niespełna dwie minuty później wyrównał Pawieł Mamajew. Drużyna z Baszkirii po czwartym podziale punktów w bieżących rozgrywkach jest na czternastej pozycji w tabeli, natomiast "Byki" są na dziewiątym miejscu.