Thomas Mueller zapewnił zwycięstwo Bayernowi

Vlad1988/Shutterstock
Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe w meczu 17. kolejki niemieckiej ekstraklasy plasujący się w dolnych rejonach tabeli Hannover 96 1:0 (1:0). Zwycięstwo gościom zagwarantował Thomas Mueller.

26-letni reprezentant Niemiec na listę strzelców wpisał się tuż przed przerwą. Doświadczony piłkarz bez najmniejszych problemów na bramkę zamienił rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką w szesnastce.

Dla Bawarczyków, który konsekwentnie dążą w kierunku kolejnego mistrzostwa, jest to już piętnaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Nad drugą Borussią Dortmund mają po siedemnastu rozegranych meczach osiem puntów przewagi.

Robert Lewandowski rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie i na placu gry przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Dla kapitana naszej reprezentacji był to szesnasty mecz w Bundeslidze w kampanii 2015/2016.

Warto ponadto zaznaczyć, iż w szeregach gospodarzy zabrakło Artura Sobiecha, który jest obecnie kontuzjowany i nie będzie zdolny do gry przez najbliższe kilka tygodni. Reprezentant Polski urazu nabawił się w starciu z FC Schalke 04.