Mecz polskich napastników w Serie A! Najpierw gol Stępińskiego, potem odpowiedź Milika! Napoli wciąż w grze o Scudetto [VIDEO]

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
To był mecz polskich napastników! Napoli wygrało z Chievo 2:1, a gole dla swoich drużyn strzelili Arkadiusz Milik i Mariusz Stępiński.
Napoli mogło objąć prowadzenie w 51. minucie, ale Dries Mertens nie potrafił strzelić gola z rzutu karnego. Niewykorzystana okazja zemściła się w 73. minucie. Emmanuele Giaccherini zabrał piłkę obrońcom Napoli, pociągnął z nią w pole karne i odegrał do Stępińskiego. Polak, który wszedł na boisko dwadzieścia minut wcześniej, huknął pod poprzeczkę bramki Pepe Reiny. To trzeci gol polskiego napastnika w tym sezonie Serie A.
Napoli było w trudnej sytuacji - porażka praktycznie przekreślała jego szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch. Gospodarze walczyli jednak do końca i doprowadzili do wyrównania w 89. minucie. Lorenzo Insigne wrzucił piłkę w pole karne, a w nim świetnym strzałem głową popisał się Milik, który w 64. minucie zmienił Marka Hamsika. To pierwszy gol Polaka po kontuzji kolana. Poprzednio do siatki trafił we wrześniowym meczu z Szachtarem w Lidze Mistrzów.
W końcówce meczu Napoli zadało jeszcze jeden cios - w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola na 2:1 strzelił Amadou Diawara.
Na boisku zaprezentował się też Piotr Zieliński. Reprezentant Polski w 71. minucie wszedł do gry za Allana.
Dzięki zwycięstwu Napoli wciąż ma szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch. Na siedem kolejek przed końcem do prowadzącego Juventusu traci cztery punkty.