Bundesliga wspomina historyczny wyczyn Lewandowskiego! Polak komentuje: Nadal nie wiem, jak to zrobiłem [AKTUALIZACJA]

kivnl/Shutterstock
Mecz Bayernu z Wolfsburgiem z 22 września 2015 r. na stałe zapisał się w historii piłki nożnej. Jego bohaterem był Robert Lewandowski, który zdobył 5 goli w 9 minut.
Zdjęcie Pepa Guardioli, który nie mógł uwierzyć w to, co wyczyniał na boisku polski napastnik, obiegło cały świat. "Lewy" zaczął mecz na ławce, a skończył go z kilkoma rekordami. Poprowadził do zwycięstwa Bayern, który przegrywał 0:1.
Polak został strzelcem najszybszego hat-tricka w historii Bundesligi (3,22 min), autorem najszybciej strzelonych czterech goli (5,42 min) oraz najszybciej strzelonych pięciu goli (8,59 min).
Najszybszy hat-trick w historii Bundesligi (3.22 min) , najszybciej strzelone cztery gole (5.42 min) i najszybciej strzelone pięć bramek (8.59 min). Do tego jest jedynym rezerwowym w historii Bundesligi, który po wejściu strzelił aż pięć bramek. To pozwoliło Lewandowskiemu trafić do księgi rekordów Guinnessa.
Z okazji rocznicy oficjalne konto Bundesligi na Twitterze zamieściło nagranie z przypomnieniem bramek polskiego napastnika.
Poniżej można w całości przypomnieć sobie niesamowity wyczyn Roberta Lewandowskiego:
AKTUALIZACJA 14:17: Robert Lewandowski zamieścił wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że po 3 latach nadal nic się nie zmieniło. Wciąż nie wie, jak strzelił 5 bramek w 9 minut.
Mateusz Jagniaciak22 Sep 2018 · 09:18
Źródło: własne/Twitter