Tomaszewski apeluje, by zaufać Bońkowi i nowemu selekcjonerowi: Boniek wyciągnął polską piłkę z gruzów

Marek Koźmiński
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka / shutterstock.com

Zdaniem Jana Tomaszewskiego należy zaufać Jerzemu Brzęczkowi, ponieważ został nominowany na selekcjonera reprezentacji Polski przez Zbigniewa Bońka.

Ku zaskoczeniu wszystkich następcą Adama Nawałki w polskiej kadrze został Jerzy Brzęczek. Wcześniej wśród faworytów wymieniało się raczej zagranicznych szkoleniowców, jak Cesare Prandelli, Giovanni Di Biasi czy Slaven Bilić. Z polskim trenerów mówiło się raczej o Michale Probierzu czy Jacku Magierze, a nie o byłym już opiekunie Wisły Płock. Według Jana Tomaszewskiego należy jednak zaufać decyzji, jaką podjął Zbigniew Boniek.

- Zbyszek Boniek wyciągnął polską piłkę z gruzów, przekształcił PZPN w federację piłkarską z prawdziwego zdarzenia. Pięć lat temu wyciągnął z kapelusza Adama Nawałkę. Ja to wtedy też popierałem. Adam i Zbyszek wprowadzili polską piłkę niemal na wyżyny. Na mundialu nie udało się głównie z winy Adama, i Adam zresztą się do tego przyznał. Dlatego też jeśli dziś Zbyszek Boniek podjął decyzję o zatrudnieniu Jerzego Brzęczka, to ja się pod tą decyzją obiema rękami podpisuję - ocenił były bramkarz reprezentacji Polski na łamach "Do Rzeczy".

Źródło: dorzeczy.pl
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

2
12 lip 2018 | 20:52
+14
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
My nadal w tych gruzach jesteśmy/
13 lip 2018 | 18:50
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Teoretycznie na papierze nie, ale w praktyce tak.
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki a poza standardową ofertą powitalną, otrzymasz punkty, które można wymienić na nagrodę.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.