Torino z Glikiem w składzie rozbite przez Juventus

Paolo Bona/Shutterstock
Juventus FC bez najmniejszych problemów pokonał w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch na własnym stadionie Torino FC 4:0 (1:0) i awansował do kolejnej fazy rywalizacji.

Bramki w tym spotkaniu dla podopiecznych Massimiliano Allegriego strzelali odpowiednio Simone Zaza, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, Paulo Dybala oraz Paul Pogba. Były zawodnik Manchesteru United definitywnie rezultat meczu ustalił w 82. minucie.

Dodatkowo warto zaznaczyć, iż goście kończyli to starcie w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył niemal tuż po zmianie stron doświadczony włoski obrońca, Cristian Molinaro.

W ekipie ze Stadio Olimpico di Torino w pierwszym składzie wyszedł reprezentant Polski Kamil Glik i co ważniejsze na boisku przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Dla byłego stopera Piasta Gliwice było to już siedemnaste spotkanie w obecnie trwającym sezonie.

Mistrzowie włoskiej Serie A w kolejnej fazie turnieju zmierzą się ze zwycięzcą meczu SS Lazio - Udinese Calcio, który odbędzie się już w najbliższy czwartek (17 grudnia, godz. 16:00).