Torino zakończyło sezon wygraną z Lazio Rzym

Granata94, wikicommons
Torino FC pokonało u siebie Lazio Rzym 3:1 (0:0) w meczu 38. kolejki Serie A. Dla gospodarzy to szesnasta wygrana w sezonie.
W pierwszej połowie na Stadio Olimpico di Torino zabrakło goli. Po przerwie gospodarze szybko zdobyli dwie bramki. Najpierw Iago Falque trafił z bliska, wykorzystując wyrzut piłki z autu Oli Ainy. Chwilę później Sasa Lukić wykorzystał sytuację sam na sam.
W 66. minucie rzymianie strzelili kontaktowego gola za sprawą Ciro Immobile, który oddał skuteczny strzał z pola karnego.
Goście szukali okazji do wyrównania, tymczasem to turyńczycy zdobyli trzecią bramkę. Lorenzo De Silvestri wykończył akcję uderzeniem z bliska.
Torino FC zakończyło rozgrywki Serie A na siódmej pozycji z dorobkiem 64 punktów. Lazio Rzym natomiast zajęło ósmą lokatę, mając na koncie 59 punktów.