Toronto Raptors mistrzami NBA! Walka toczyła się do ostatnich sekund

Michael Tipton / flickr
Drużyna Toronto Raptors zdobyła mistrzostwo NBA. Koszykarze z Kanady pokonali na wyjeździe Golden State Warriors 114:110 i wygrali finałową serię 4-2.
Raptors znakomicie rozpoczęli spotkanie i po punktach Siakama oraz Leonarda wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie. Przyjezdni w pierwszej kwarcie trafili aż 7 trójek.
Warriors zdołali odrobić stratę i na przerwę schodzili tylko z trzema punktami straty. Ważnym momentem meczu okazała się kontuzja Klaya Thopmsona. Gwiazdor Warriors opuścił boisko w trzeciej kwarcie i nie powrócił już na boisko.
Ostatnie 12 minut zwiastowało zatem interesująca końcówkę i tak było. Raptors wyszli na prowadzenie i utrzymywali je do końca. Kiedy mieli w dorobku o jeden punkt więcej i piłkę na kilka sekund przed końcową syreną wydawało się, że spokojnie utrzymają korzystny wynik. Koszykarze Golden State zagrali jednak skutecznie w obronie i zmusili gości do straty.
Warriors mieli swoją szanse na niecałe dziesięć sekund przed końcem. Stephen Curry nie trafił jednak za trzy punkty. W tym momencie Raptors mogli już powoli rozpocząć świętowanie tytułu mistrzowskiego.
Drużyna z Toronto jest pierwszym kanadyjskim zespołem, który wygrał ligę NBA. Kibice na to historyczne wydarzenie czekali 24 lata, czyli od momentu od kiedy powstał klub.
MVP finałów uznano Kawhiego Leonarda z Toronto Raptors. To dla niego drugie takie wyróżnienie, wcześniej został doceniony w 2014 roku. Wówczas zdobywał tytuł z San Antonio Spurs.
- Jestem szczęśliwy, że ciężka pracą jaką wspólnie wykonaliśmy przez cały sezon przyniosła taki efekt. To niesamowite uczucie - powiedział Kawhi Leonard.
- Naprawdę to jest coś szalonego, nie mogę teraz myśleć o niczym innym. Wracamy do Kanady z Pucharem! - dodawał rozradowany koszykarz Raptors.