Toronto Raptors zrobili kolejny krok do wielkiego finału NBA

Michael Tipton / flickr
Kawhi Leonard zdobył 35 punktów a jego Toronto Raptors pokonali na wyjeździe Milwaukee Bucks 105:99. W serii do czterech zwycięstw w finale Konferencji Wschodniej drużyna z Kanady prowadzi 3-2.
Do tej pory każda z drużyn wygrywała na własnym parkiecie. Po meczu numer trzy mogło być 3-0 dla Kozłów, bowiem spotkanie zakończyło się po dwóch dogrywkach. Zespół z Wisconsin starcie numer pięć rozpoczął z ogromnym animuszem, bardzo szybko osiągając 14-punktową przewagę. - Na starcie natrafiliśmy na burzę ze strony rywali - powiedział Leonard.
Lider gości rozegrał kolejne kapitalne zawody. Do 35 punktów (w tym pięć celnych "3") dołożył siedem zbiórek i dziewięć asyst. Doskonale z ławki wsparł go Fred VanVleet, który trafił aż siedem rzutów zza łuku (21 punktów). Swoje zrobili także Kyle Lowry i Pascal Siakam. - To było super ciężko wywalczone zwycięstwo - cieszył się Nick Nurse, trener Raptors.
Jego podopieczni szybko zniwelowali straty z początku meczu. W trzeciej kwarcie ponownie przegrywali ponad 10 punktami, ale znów udało im się dogonić rywali aż w czwartej kwarcie sami wywalczyli kilka "oczek" przewagi. Udało im się to głównie za sprawą rzutów za trzy punkty oraz ofensywnych zbiórek. Gospodarze absolutnie nie mogą być zadowoleni, bo przegrali trzeci mecz z rzędu po raz pierwszy w tym sezonie. Dodatkowo doznali pierwszej porażki u siebie, kiedy w ostatniej części gry byli na prowadzeniu.
24 punkty dla Bucks zdobył Giannis Antetokounmpo. 20 "oczek" dołożył Eric Bledsoe, a 18 Malcolm Brogdon. - Przez cały rok byliśmy zespołem, który cały czas robił swoje. Teraz musimy pojechać do Toronto i wygrać ten jeden najbliższy mecz - podkreślił Mike Budenholzer, trener ekipy z Wisconsin.
- Rywale zrobili nam mnóstwo szkody rzutami za trzy punkty. To miało ogromny wpływ na wynik. Powinniśmy byli zrobić kilka zbiórek więcej w obronie w ostatnich minutach spotkania. Takie rzeczy, że Kawhi Leonard nie trafia za trzy, a potem pod samym koszem zbiera piłkę, nie mogą się zdarzać. Musimy wprowadzić poprawki i po prostu być gotowi na ten kolejny mecz - podkreślił. Starcie numer sześć w Toronto zaplanowano na sobotę.