Tottenham Hotspur nadal gra o Ligę Mistrzów! "Koguty" pewnie pokonały Aston Villę

Tottenham nadal gra o Ligę Mistrzów! "Koguty" pewnie pokonały Aston Villę
CosminIftode/shutterstock.com
Tottenham Hotspur zwyciężył na wyjeździe Aston Villę 2:0 w zaległym meczu Premier League. Podopieczni Jose Mourinho zbliżyli się na trzy punkty do zajmującej czwarte miejsce w tabeli Chelsea.
Tottenham, który w upokarzającym stylu odpadł trzy dni temu z rozgrywek Ligi Europy, bez większych problemów rozprawił się dziś wieczorem z jedną z rewelacji obecnego sezonu angielskiej ekstraklasy.
Spurs objęli prowadzenie na Villa Park tuż przed upływem pół godziny gry. Po dwójkowej akcji Harry’ego Kane’a z Lucasem Mourą swojego pierwszego gola w Premier League zdobył inny Brazylijczyk - Carlos Vinicius.
Aston Villa, która nie oddała ani jednego strzału w pierwszej połowie spotkania, skapitulowała po raz kolejny po przerwie. Wynik meczu ustalił z rzutu karnego Kane, który chwilę wcześniej sam został sfaulowany w szesnastce rywali przez Matty’ego Casha.
Kapitan reprezentacji Anglii zrównał się tym samym z Mohamedem Salahem na czele klasyfikacji strzelców Premier League. Obaj napastnicy mają na koncie po 17 zdobytych bramek.
Dzięki wygranej Tottenham awansował na szóste miejsce w ligowej tabeli i na dziewięć kolejek przed końcem sezonu nadal może myśleć o starcie w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.
Aston Villa zajmuje 10. lokatę w klasyfikacji, ale ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie.
Adam Kłos21 Mar 2021 · 22:25