Tottenham ograł Leicester City

CosminIftode / Shutterstock
Tottenham Hotspur wygrał u siebie z Leicester City 3:1 w meczu 26. kolejki Premier League. Dla "Kogutów" to dwudzieste zwycięstwo w sezonie i czwarte z rzędu.
Gospodarze pierwszego gola strzelili w 33. minucie, kiedy Christian Eriksen dośrodkował w pole karne, gdzie skuteczny strzał głową oddał Davinson Sanchez. Dla Kolumbijczyka to premierowe trafienie w tym sezonie.
W drugiej połowie "Lisy" miały doskonałą szansę na wyrównanie. Po godzinie gry Jamie Vardy zmarnował jednak rzut karny. Po trzech minutach zmarnowana okazja zemściła się na gościach, bo Erkisen zdobył bramkę na 2:1. Duńczyk uderzył precyzyjnie sprzed pola karnego.
Kwadrans przed końcem meczu zrehabilitował się Vardy, który z bliska strzelił gola na 1:2. Wynik starcia na 3:1 ustalił już w doliczonym czasie gry Heung-Min Son, który w sytuacji sam na sam pokonał Kaspera Smeichela.
Ekipa "Kogutów" zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy i ma na koncie 60 punktów. Zespół "Lisów" z dorobkiem 32 "oczek" plasuje się na 12. pozycji.