Tottenham wygrał z Middlesbrough w Pucharze Anglii

Vlad1988/Shutterstock
Tottenham Hotspur Londyn pokonał przed własną publicznością Middlesbrough FC 2:1 (2:0) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym spotkaniu III rundy Pucharu Anglii.
"Koguty" awans do kolejnej fazy zawdzięczają Argentyńczykom. Wynik otworzył już w drugiej minucie Giovani Lo Celso, wykorzystując koszmarny błąd defensywy rywali. Po kwadransie gry podwyższył po efektownej indywidualnej akcji Erik Lamela.
Siedem minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał uderzeniem z dystansu George Saville, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać. Kolejnym przeciwnikiem stołecznej drużyny będzie Southampton FC.
Oprócz podopiecznych Jose Mourinho w powtórzonych meczach trzeciej rundy triumfowali również we wtorek wieczorem piłkarze Shrewsbury Town, Reading FC, Coventry City, a także Newcastle United.