Tottenham zagra w Lidze Mistrzów! Chelsea rozczarowała w meczu z Huddersfield

CosminIftode / shutterstock.com
Tottenham Hotspur Londyn pokonał przed własną publicznością Newcastle United 1:0 w najważniejszym środowym zaległym spotkaniu Premier League.
Na Wembley Stadium prowadzenie "Kogutom" zapewnił pięć minut po przerwie kapitalnym technicznym uderzeniem w samo okienko Harry Kane. Dla napastnika reprezentacji Anglii było to już 28. trafienie w tym sezonie. Więcej w dorobku ma jedynie Mohamed Salah z Liverpoolu.
Podopieczni Mauricio Pochettino dzięki 22. wygranej w bieżących rozgrywkach awansowali na trzecie miejsce w tabeli i na kolejkę przed końcem zapewnili sobie udział w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Rafaela Beniteza doznali natomiast czwartej porażki z rzędu i pozostali na dziesiątej lokacie.
W innym środowym meczu Chelsea Londyn niespodziewanie zremisowała u siebie z Huddersfield Town FC 1:1 (0:0). Beniaminek w ten sposób uratował się przed degradacją.