Toulouse o krok od pozostania w Ligue 1

Fantafluflu, wikipedia
W pierwszym meczu barażowym Ligue 1 Toulouse FC wygrała na wyjeździe z AC Ajaccio 3:0. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 27 maja.
Toulouse FC sezon Ligue 1 zakończyła na 18. miejscu, natomiast AC Ajaccio to trzecia drużyna drugiej ligi francuskiej. Po pierwszym spotkaniu wszystko wskazuje na to, że w nowych rozgrywkach oba zespoły zagrają w tych samych ligach. Toulouse wygrała na wyjeździe z AC Ajaccio 3:0 i jest bliska utrzymania we francuskiej ekstraklasie.
Goście prowadzenie objęli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy kiedy na listę strzelców wpisał się Max Gradel, który trafił z rzutu wolnego. Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Christopher Jullien, a wynik meczu ustalił w 65. minucie Yaya Sanogo.
27 maja na Stadium Municipal rozegrane zostanie spotkanie rewanżowe.