Tour de France 2017: Kwiatkowski walczył. Miejsce w czołówce po pierwszym etapie

Radu Razvan/Shutterstock
Michał Kwiatkowski zajął 7. miejsce podczas sobotniej indywidualnej jazdy na czas w Duesseldorfie. Etap wygrał Geraint Thomas, który został pierwszym liderem wyścigu.

Kolarze podczas pierwszego etapu Tour de France mieli do pokonania 14 kilometrów. Mocno padający deszcz utrudniał zawodnikom rywalizację, nawierzchnia była przez to bardzo śliska. Wielu kolarzy zaliczyło upadek. Najgroźniej wyglądała sytuacja z udziałem Alejandro Valverde. Rower Hiszpana wpadł w poślizg, a kolarz z dużą prędkością uderzył w metalowe barierki odgradzające jezdnię od kibiców. Valverde został przewieziony do szpitala, co jest dla niego jednoznaczne z zakończeniem udziału w tegorocznym wyścigu.

Polak bardzo mocno wystartował i przez pewien czas znajdował się na prowadzeniu, jednak w drugiej części odcinka wyraźnie osłabł. Ostatecznie zajął 7. miejsce. W sobotę na najwyższym stopniu podium stanął Geraint Thomas. Brytyjczyk o 5 sekund wyprzedził Szwajcara Stefana Kunga i o 7 sekund kolejnego zawodnika grupy Sky Wasyla Kirjenkę. Na 4. miejscu na metę dojechał Christopher Froome.

Pozostali Polacy startujący w wyścigu zajęli dalsze miejsca. Maciej Bodnar był 25. Rafał Majka zajął  57. miejsce, zaś Pawła Poljańskiego sklasyfikowano na 159. miejscu.