Towarzysko: Niemcy wygrali z Węgrami

asinfo
Niemcy pokonali przed własną publicznością Węgry 2:0 (1:0) w sobotnim spotkaniu towarzyskim rozegranym w Gelsenkirchen. Obie drużyny przygotowują się do turnieju Euro 2016.

Na Veltins-Arena mistrzowie świata, którzy przed kilkoma dniami ulegli nieoczekiwanie Słowacji 1:3, objęli prowadzenie sześć minut przed przerwą, kiedy to piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Adam Lang. Osiemnaście minut po zmianie stron strzałem z bliska podwyższył Thomas Mueller.

W ekipie "Madziarów" cały mecz zaliczył znany z występów w Lechu Poznań pomocnik Gergo Lovrencsics. Napastnik Legii Warszawa Nemanja Nikolic natomiast całe zawody obserwował z ławki rezerwowych.

Niemcy na Euro 2016 zagrają w grupie C kolejno z Ukrainą, Polską oraz Irlandią Płn. Węgrzy natomiast zmierzą się z grupie F kolejno z Austrią, Islandią i Portugalią.