Towarzysko: Peru lepsze od Islandii

uefa.com
Reprezentacja Peru wygrała z Islandią 3:1 we wtorkowym meczu towarzyskim. Finaliści zbliżających się mistrzostw świata w Rosji zmierzyli się ze sobą na Red Bull Arena w Nowym Jorku.
Drużyna z Ameryki Południowej bardzo szybko objęła prowadzenie. Gola strzelił dla niej już w trzeciej minucie Renato Tapia. Islandia odpowiedziała jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Jona Fjolusona.
W drugiej połowie gole strzelali już tylko Peruwiańczycy. Drugą bramkę dla nich zdobył Raul Ruidiaz. Wynik ustalił na kwadrans przed końcem Jefferson Farfan.
Peru na mundialu w Rosji będzie rywalizowało w fazie grupowej z Danią, Francją i Australią. Natomiast przeciwnikami Islandczyków będą Argentyna, Nigeria oraz Chorwacja.