Towarzysko: Remis Niemców z Francją

Michael Kranewitter, wikicommons
Reprezentacja Niemiec zremisowała przed własną publicznością z Francją 2:2 we wtorkowym meczu towarzyskim. Dwa gole w spotkaniu na RheinEnergieStadion w Kolonii strzelił Alexandre Lacazette.
Kibice od pierwszego gwizdka sędziego oglądali szybki mecz z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Bardziej mogli się jednak podobać "Les Bleus", którzy w ofensywie grali z większym polotem. Potwierdzili to w 36. minucie, kiedy w kapitalnym stylu "rozklepali" mistrzów świata. Lucas Digne dograł do Anthony'ego Martiala, ten ograł jednego rywala w polu karnym i podał do Lacazette'a. Napastnik Arsenalu Londyn z bliska trafił do pustej bramki.
W drugiej połowie obie drużyny dalej grały ofensywnie. Gospodarze wyrównali w 56. minucie po kontrataku. Mesut Oezil podał do Timo Wernera, a ten pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 70. minucie mogło być 2:1 dla Niemców. Piłka po strzale Toniego Kroosa trafiła jednak w poprzeczkę. Uderzenie było piękne, ale pomocnikowi Realu Madryt zabrakło kilku centymetrów.
Po chwili to ponownie podopieczni Didiera Deschampsa cieszyli się z gola. Kylian Mbappe podał do Lacazette'a, a snajper "Kanonierów" nie miał kłopotów, aby wygrać pojedynek z Kevinem Trappem. W końcówce zwycięstwo gości mógł przypieczętować Martial, ale źle trafił w piłkę będąc sam przed niemieckim golkiperem. To zemściło się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Oezil podał do Mario Goetze, a ten bez przyjęcia odegrał do Larsa Stindla, który płaskim strzałem pokonał Steve'a Mandandę.