Towarzysko: Ukraina lepsza od Słowacji

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Ukraina pokonała przed własną publicznością Słowację 2:1 (1:1) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w piątek we Lwowie.
Prowadzenie gościom zapewnił po dziesięciu minutach gry Lukas Stetina, który skierował piłkę do siatki z bliska po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Wyrównał sześć minut przed przerwą Andrij Jarmołenko, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem w polu karnym rywali.
Dziewięć minut po zmianie stron Jewhen Konoplanka zdecydował się przebojową szarżę na połowie Słowaków, którą zakończył precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg i piłka wpadła do siatki, mimo rozpaczliwej interwencji golkipera przyjezdnych.
Więcej goli kibice we Lwowie już nie zobaczyli i spotkanie zakończyło się skromną wygraną gospodarzy. Obie drużyny nie zdołały zakwalifikować się do MŚ 2018.