Trener Piasta: Zagraliśmy bardzo słabo

ASInfo
Piast Gliwice poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę przed własną publicznością. Zawodnicy Radoslava Latala przegrali 0:1 z Koroną Kielce. Trener "Piastunek", powiedział na konferencji prasowej, że jego piłkarze w pierwsze połowie grali bardzo słabo – poinformowano na stronie internetowej klubu.

Wiedzieliśmy, że mocną stroną Korony jest defensywa. Niestety w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo. Do tego doszedł błąd Jakuba Szmatuły i straciliśmy bramkę –

W drugiej odsłonie po kilku zmianach nasza gra uległa poprawie. Zaczęliśmy stwarzać sytuacje, ale byliśmy nieskuteczni. Nie jestem zadowolony z gry zespołu, a zwłaszcza z postawy w pierwszej połowie. Nie da się ukryć, że brak jednego zawodnika z podstawowego składu sprawia, że mamy problemy z ustaleniem meczowej jedenastki

To nie był Piast, do którego się przyzwyczailiśmy w tym sezonie. Chciałem, żebyśmy grali piłkę po ziemi, a nie konstruowali akcje poprzez wysokie podania, które ze względu na wysokich obrońców Korony nie miały szans na powodzenie