Triumf Rafaela Nadala w US Open

Leonard Zhukovsky/Shutterstock
Rafael Nadal w trzech setach rozprawił się z Kevinem Andersonem - 6:3, 6:3, 6:4 - i wygrał tegoroczną edycję US Open. To szesnasty wielkoszlemowy tytuł w karierze Hiszpania.
W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do stanu 3:3. Potem hiszpański tenisista znacznie poprawił grę, przełamał swojego rywala, wygrał kolejne dwa rozdania i całego seta 6:3.
W drugiej partii Nadal szybciej przełamał Andersona, doprowadzając do stanu 4:2. Był lepszy od swojego przeciwnika w następnym rozdaniu, podwyższając prowadzenie, potem oddał jeszcze jednego gema, ale w całym secie zwyciężył 6:3.
Trzecia odsłona to momentalne przełamanie i prowadzenie Hiszpana 2:0. Południowoafrykański tenisista nie poddał się jednak tak szybko. Zdołał wygrać kolejne rozdania, lecz nie wyszedł na prowadzenie - 4:3 dla Nadala. W końcówce hiszpański zawodnik rozprawił się ze swoim rywalem, zwyciężając ostatecznie 6:4.
Dla Rafaela Nadala to trzeci triumf w US Open, a łącznie szesnasty tytuł wielkoszlemowy w karierze.