Czarna seria polskiego tenisa: Janowicz też odpadł w I rundzie

Bryan Pollard / Shutterstock.com
Jerzy Janowicz przegrał w pierwszej rundzie olimpijskiegoturnieju tenisowego z Gillesem Mullerem z Luksemburgu. Tenisista z Łodzi dołączył tym samym do Agnieszki Radwańskiej i Magdy Linette, które z turniejem singlistek pożegnały się w sobotę.

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Luksemburczyka. Polakbył jednak w stanie się zebrać i wygrać 7:5. Druga parta to była już dominacjaMullera, który pozwolił Janowiczowi na wygranie tylko jednego gema. W ostatnimsecie gra była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści przełamywali się nawzajem iżaden nie był w stanie zyskać przewagi dwóch gemów. Decydował tie-break, którybył równie zacięty, co cały set. Ostatecznie minimalnie lepszy (12:10) okazał siętenisista z Luksemburgu.

Ze względu na uraz kolana Janowicz nie brał udziału w turniejach. W tym rokuwystąpił zaledwie w dwóch. W styczniowym Australian Open odpadł jednak już wpierwszej rundzie. Podobnie było tuż przed igrzyskami w Segowii. Przegrana wRio jest zatem trzecią porażką Janowicza w trzecim meczu w tym sezonie.