Trwa fatalna passa Schalke 04. Kolejny mecz bez wygranej

Lutsenko_Oleksandr / shutterstock.com
Eintracht Frankfurt wygrał u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (1:0) w meczu 32. kolejki Bundesligi. Dla goście to już czternaste kolejne spotkanie bez zwycięstwa.
Wynik otworzył w 28. minucie Andre Silva, który pokonał golkipera gości po uderzeniu z pola karnego. Na początku drugiej połowy prowadzenie gospodarzy podwyższył David Abraham strzałem głową z kilku metrów.
Zespół z Gelsenkirchen walczył przynajmniej o remis, ale ostatecznie strzelił tylko jednego gola. W 59. minucie Weston McKennie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił do siatki po uderzeniu głową.
W ostatnim trzynastu minutach goście grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Cana Bozdogana.
Eintracht po dwunastej wygranej w sezonie awansował na dziewiąte miejsce z dorobkiem 41 punktów.
Schalke jest tuż za ekipą z Frankfurtu, mając na koncie 39 punktów. Drużyna "Die Konigsblauen" nie potrafi zwyciężyć od 14 ligowych spotkań. Po raz ostatni wygrała 17 stycznia.