Jan Bednarek zamieszany w stratę dwóch bramek. Wyjazdowa porażka Southampton

Piłkarze Southampton przegrali na wyjeździe z Newcastle 2:3 (1:3) w meczu 23. kolejki Premier League. Znów słaby występ zanotował Jan Bednarek.
Polski obrońca w miniony wtorek przeżył prawdziwy koszmar. W starciu z Manchesterem United zdobył bramkę samobójczą, sprokurował rzut karny i zobaczył do tego czerwoną kartkę. Jego drużyna przegrała na Old Trafford 0:9.
Władze ligi ostatecznie anulowały czerwoną kartkę i Bednarek dziś wyszedł w wyjściowej jedenastce na mecz z Newcastle. Reprezentant Polski jednak się nie popisał.
Najpierw w 16. minucie Bednarek dał się ograć rywalowi, a po chwili na listę strzelców wpisał się Willock.
Z kolei w 26. minucie Bednarek trafił do własnej siatki. Mocny strzał oddał z pola karnego Almiron. Piłka odbiła się od nogi Polaka, który próbował zablokować uderzenie, i po chwili wpadła do bramki. Początkowo potraktowano to jako gol samobójczy Bednarka. Dopiero po kilkunastu minutach trafienie przypisano piłkarzowi Newcastle.
Po chwili nadzieje "Świętym" na dobry rezultat dał Minamino, ale w doliczonym czasie gospodarze zadali kolejny cios - znów za sprawą Almirona.
Przyjezdni nie złożyli jednak broni. W 48. minucie znów złapali kontakt z rywalami. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ward-Prowse. 26-latek popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego.
Gracze "Świętych" do końca walczyli choćby o punkt. Ich rywale od 50. minuty grali w dziesięciu po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Hendrick. Wynik nie uległ jednak zmianie. Ostatecznie zespół Newcastle United wygrał z Southampton 3:2.
Daniel Makarewicz06 Feb 2021 · 16:39