Trwa zwycięska passa Clippers

360b/Shutterstock
Los Angeles Clippers wygrali na wyjeździe z Atlantą Hawks 127:119 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Marcin Gortat zdobył dla gości pięć punktów, miał siedem zbiórek i trzy asysty. Jego zespół zanotował piąte z rzędu zwycięstwo.
Po raz kolejny świetne spotkania rozegrał środkowy, który pojawia się na parkiecie za Polaka. Montrezl Harrel zdobył 25 punktów i zebrał 11 piłek na tablicach. 16 "oczek" i 11 asyst (najwięcej w sezonie) dołożył Lou Williams. 24 punkty zanotował natomiast Tobias Harris.
Goście zagrali bez chorego Danilo Gallinariego. Mimo braku swojego najlepiej punktującego zawodnika, zdołali w drugiej połowie odrobić 15 "oczek" straty. Seria 20:4 sprawiła, że wyszli na prowadzenie 97:96 na początku czwartej kwarty. Kiedy na 4:08 przed końcową syreną "3" trafił Mike Scott, to Clippers wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali.
Wśród gospodarzy najlepszy był Traey Young, który 19 ze swoich 25 punktów zdobył przed przerwą. 21 "oczek" dla będących w przebudowie Jastrzębi dołożył Taurean Waller-Prince. Atlanta doznała jednak już ósmej kolejnej porażki. Drużyna ze stanu Georgia zajmuje 14. miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 3-14. W następnym meczu zagra we własnej hali z Toronto Raptors.
Natomiast zespół z Kalifornii plasuje się na drugiej pozycji na Zachodzie z 11 zwycięstwami i pięcioma porażkami. Kolejnym rywalem Clippers będą na wyjeździe Washington Wizards.