Trzecia w sezonie bramka Janusza Gola, Amkar pokonał Dynamo

Julia Nowikowa, wikipedia
Amkar Perm pokonał przed własną publicznością Dynamo Moskwa 2:1 (0:0) w pierwszym meczu 18. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi. W podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Janusz Gol.
Polski pomocnik trzy minuty po przerwie otworzył wynik konfrontacji precyzyjnym płaskim strzałem z pola karnego. Piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku golkipera rywali. To już trzecie trafienie byłego piłkarza Legii Warszawa w bieżącym sezonie.
Wyrównał sześć minut później z rzutu karnego Jewgienij Łucenko, ale niespełna kwadrans później miejscowi odzyskali przewagę, gdy mocnym uderzeniem z kilku metrów pod poprzeczkę, piłkę skierował do siatki Irańczyk Saeid Ezatolahi Afagh.
Osiem minut przed końcem Janusza Gola zastąpił Kostarykanin Felicio Brown. Wynik nie uległ już jednak zmianie.
Dzięki piątej wygranej w sezonie Amkar awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Stołeczny beniaminek doznał natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i jest czternasty w klasyfikacji.