Trzecia z rzędu porażka Borussii Dortmund

ninopavisic/Shutterstock
Piłkarze VfB Stuttgart wygrali u siebie z Borussią Dortmund 2:1 (1:1) w pierwszym meczu 12. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Mercedes-Benz-Arena zabrakło kontuzjowanych Marcina Kamińskiego i Łukasza Piszczka. Prowadzenie miejscowym zapewnił już po pięciu minutach gry, po fatalnym błędzie defensywy przyjezdnych, Kongijczyk Chadrac Akolo.
Wyrównał tuż przed przerwą Maximilian Philipp, dobijając skutecznie piłkę do siatki po zmarnowanym rzucie karnym przez Andre Schuerrle.
Beniaminek odzyskał przewagę sześć minut po zmianie stron, kiedy to golkipera rywali zaskoczył płaskim uderzeniem z pola karnego rezerwowy Chorwat Josip Brekalo.
Dzięki piątej wygranej w sezonie "Die Schwaben" awansowali na jedenaste miejsce w tabeli. Drużyna z Zagłębia Ruhry doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostała na trzeciej lokacie w klasyfikacji.