Trzecia z rzędu wygrana Amiens SC

wikipedia
Amiens SC pokonał u siebie Dijon FCO 2:1 we wtorkowym meczu 15. kolejki francuskiej Ligue 1. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo z rzędu.
Kibice bardzo szybko zobaczyli dwa gole. W trzeciej minucie Gael Kakuta dał gospodarzom prowadzenie. Po kwadransie gry wyrównał Chang-Hoon Kwon. Tuż po przerwie było 2:1 po trafieniu Quentina Cornette'a. Okazało się, że to było zwycięskie trafienie.
Podopieczni Christophe'a Pelissiera, po tej wygranej, zajmują siódme miejsce w tabeli ze zdobytymi 21 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe ze Stade Rennes.
Zespół prowadzony przez Oliviera Dall'Oglio plasuje się na 12. pozycji i mają na swoim koncie 18 „oczek”. Jego kolejnym rywalem będzie Girondins Bordeaux.