Trzecia z rzędu wygrana Empoli, asysta Zielińskiego

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Empoli FC z Piotrem Zielińskim i Łukaszem Skorupskim w podstawowym składzie pokonał u siebie Capri FC 3:0 (0:0) w niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Carlo Castellani tuż po zmianie stron pomocnik reprezentacji Polski popisał kapitalną asystą przy pierwszym golu Massimo Maccarone. Zieliński wrzucił lekko piłkę nad obrońcami do wbiegającego w pole karne napastnika i ten skutecznym strzałem otworzył wynik meczu.

Sześć minut później Maccarone precyzyjnym podaniem w pole karne znalazł Riccardo Saponarę, który płaskim strzałem podwyższył prowadzenie miejscowych. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 3:0. Tym razem świetnym zagraniem w pole karne błysnął obywatel Liechtensteinu Marcel Buchel, a swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył najlepszy na murawie Maccarone.

Dzięki siódmej w sezonie i trzeciej z rzędu wygranej ekipa z Toskanii awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Pełniący rolę beniaminka "Biancorossi" natomiast doznali już dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i w klasyfikacji wyprzedzają jedynie pozostający bez zwycięstwa Hellas Werona.

Ekipa z Miasta Romea i Julii w niedzielę sprawiła niespodziankę, remisując na San Siro z AC Milan 1:1. W składzie "Gialloblu" do 79. minuty grał Paweł Wszołek.