Trzecia z rzędu wygrana Olympique Marsylia

Hombrey, wikicommons
Olympique Marsylia pokonał przed własną publicznością Racing Strasbourg 2:0 (0:0) w drugim wtorkowym meczu 21. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Velodrome faworyzowani gospodarze długo nie mogli poradzić sobie z defensywą beniaminka. Dodatkowo osiemnaście minut przed końcem rzut karny zmarnował Valere Germain.
Siedem minut później opór rywali złamał jednak mocnym uderzeniem pod poprzeczkę rezerwowy Clinton N'Jie. Kameruńczyk trzy minuty przed końcem zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Dimitrija Payeta i reprezentant Francji po minięciu bramkarza skierował piłkę do siatki.
Dzięki trzeciej z rzędu wygranej zespół z Prowansji awansował na pozycję wicelidera tabeli. Beniaminek z Alzacji doznał natomiast trzeciej kolejnej porażki i spadł na dwunastą lokatę w klasyfikacji.