Trzecie miejsce w Lidze Narodów należy do polskich siatkarzy! "Biało-czerwoni" rozbili Brazylię

FIVB
Polacy wygrali mecz o trzecie miejsce z Brazylią. Nasi reprezentanci nie pozwolili sobie na utratę seta i zwyciężyli wynikiem 3:0 (25:17, 25:23, 25:21).
Pierwszy set w wykonaniu polskich siatkarzy był naprawdę znakomity. Widać było, że wśród zawodników nie ma już takiej werwy i zapału, jak w przypadku spotkań, gdy oba zespoły walczyły jeszcze o 1. miejsce, ale to Polakom od początku bardziej zależało na triumfie w tym meczu. Podopieczni Heynena (ale bez Heynena) zwyciężyli wyraźnie, bo 25:17.
Drugi set był już o wiele bardziej wyrównany. Polacy wypracowali sobie przewagę 18:12, ale bardzo szybko stopniała ona do 23:23. Zapowiadała się znakomita końcówka, ale na szczęście nasi reprezentanci wygrali dwie kolejne piłki i wygrali tego seta. Fenomenalnie w tym meczu prezentował się Bartosz Bednorz.
Spotkanie o 3. miejsce w Chicago było bardzo jednostronne, a trzeci set okazał się być tym ostatnim. Brazylijczycy tego dnia znów nie potrafili sprostać jakości, jaką prezentują nasi reprezentanci i przegrali 25:21. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla "Biało-czerwonych".
Polska 3:0 Brazylia (25:17, 25:23, 25:21)
Łukasz Karyniewski14 Jul 2019 · 23:33