Trzecie z rzędu zwycięstwo Ajaksu Amsterdam

charnstir/Shutterstock
Alkmaar Zaanstreek uległ u siebie Ajaksowi Amsterdam 1:2 (1:1) w niedzielnym meczu 17. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na AFAS Stadion prowadzenie miejscowym zapewnił po strzale z rzutu karnego Irańczyk Alireza Jahanbachsch. Dwie minuty przed przerwą wyrównał w sytuacji sam na sam Klaas-Jan Huntelaar.
Sześć minut po zmianie stron kolejną podyktowaną "jedenastką" wykorzystał Duńczyk Lasse Schoene i goście nie wypuścili już z rąk przewagi.
Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy dzięki trzeciej wygranej z rzędu umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Podopieczni Johna van den Broma doznali natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzeciej lokacie.