Trzecie z rzędu zwycięstwo SD Eibar

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
Piłkarze UD Las Palmas ulegli przed własną publicznością SD Eibar 1:2 (1:0) w trzecim sobotnim meczu 18. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Gran Canaria prowadzenie miejscowym zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą strzałem z rzutu karnego Jonathan Viera.
Siedemnaście minut przed końcem wyrównał z bliska, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Chilijczyk Fabian Orellana, a zaledwie cztery minuty później Sergi Enrich efektownym uderzeniem głową zdobył dla gości drugiego gola.
Zespół z Wysp Kanaryjskich nie zdołał już odpowiedzieć i po trzynastej porażce w sezonie nadal zamykać będzie tabelę. Drużyna z Kraju Basków natomiast po trzecim zwycięstwie z rzędu umocniła się na siódmej lokacie w klasyfikacji.