Trzy bramki Aduriza w wygranym meczu Athletiku

Maxisport/Shutterstock
Rayo Vallecano przegrało przed własną publicznością z Athletic Bilbao 0:3 (0:2) w spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Dla baskijskiego zespołu było to szóste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Wszystkie bramki dla przyjezdnych zdobył Artiz Aduriz. 34-letni napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców jeszcze w pierwszej części gry, a trzecie trafienie dołożył kwadrans po przerwie.

Warto odnotować, że goście kończyli mecz w osłabieniu. W 64. minucie Aymeric Laporte otrzymał czerwoną kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Dzięki wygranej, piłkarze z Bilbao awansowali na siódme miejsce w tabeli Primera Division. Athletic ma na swoim koncie 20 punktów, z kolei Rayo wywalczyło do tej pory sześć "oczek" mniej i znajduje się na czternastej pozycji.