Trzy bramki Salaha, Liverpool rozbił Bournemouth [WIDEO]

Review News / Shutterstock.com
W 16. kolejce Premier League Liverpool FC wygrał na wyjeździe z AFC Bournemouth 4:0. Bohaterem meczu był Mohamed Salah, autor hat-tricka.
Niepokonani w tym sezonie piłkarze Liverpoolu nie zwalniają tempa w walce o mistrzostwo Anglii. Na Vitality Stadium do przerwy prowadzili 1:0 po golu Mohameda Salaha, który dobił uderzenie Roberta Firmino.
Egipcjanin pełnię swoich umiejętności zaprezentował w drugiej połowie. W 48. minucie mimo nacisków obrońców gospodarzy płaskim strzałem pokonał Asmira Begovicia.
W 77. minucie Salah zwodem dwukrotnie mijał bramkarza Bournemouth, a także obrońców zanim skierował piłkę do siatki.
W międzyczasie do własnej bramki po niefortunnej interwencji trafił Steve Cook.
Na ławce rezerwowych Bournemouth całe spotkanie przesiedział Artur Boruc. Polski bramkarz w tym sezonie w Premier League nie rozegrał jeszcze ani jednego meczu.
Dla gospodarzy porażka 0:4 jest najwyższą przegraną na własnym boisku od marca tego roku, kiedy Tottenham wygrał na boisku "The Cherries" 4:1.
Liverpool po zwycięstwie awansował na pozycję lidera z dorobkiem 42 punktów. "The Reds" mają jednak rozegrany jeden mecz więcej niż Manchester City.
AFC Bournemouth w ostatnich sześciu meczach wygrało tylko raz i zajmuje siódmą pozycję, ma na kocie 23 punkty.