Trzy bramki Suareza w wygranym meczu Barcelony

imagestockdesign/Shutterstock
W spotkaniu dziewiątej kolejki Primera Division FC Barcelona wygrała przed własną publicznością z SD Eibar 3:1. Bohaterem tego meczu był Luis Suarez, który skompletował hattrick.

Dość niespodziewanie, jako pierwsi na listę strzelców wpisali się zawodnicy gości. W dziesiątej minucie gry do siatki Katalończyków trafił Borja Baston. Zszokowani gospodarze szybko wzięli się do odrabiania strat i za sprawą Luisa Suareza doprowadzili do wyrównania. Urugwajczyk wbił piłkę do bramki z najbliższej odległości po dograniu Sandro Ramireza.

Suarez podwoił swój dorobek strzelecki chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Asystę przy bramce 28-latka zanotował tym razem Neymar. Urugwajczyk skompletował swój hattrick i jednocześnie ustalił wynik rywalizacji w końcówce spotkania.

Barcelona kończyła mecz w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Javier Mascherano. Argentyńczyk kwestionował decyzję sędziego i musiał opuścić plac gry w 83. minucie.

Dzięki siódmej wygranej w tym sezonie, podopieczni Luisa Enrique zajmują aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli. "Blaugrana" ma na swoim koncie 21 punktów, z kolei Eibar wywalczył do tej pory 13 "oczek" i znajduje się na siódmej pozycji.