Trzy drużyny wywalczyły awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Sukces zespołu Tomasza Kędziory

Dziś poznaliśmy trzy drużyny, które zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Eliminacje Champions League sukcesem zakończyły zespoły Dynama Kijów, Ferencvarosu i Olympiakosu.
Drużyna Tomasza Kędziory do rewanżowego spotkania z Gent przystępowała z zaliczką z pierwszego spotkania. W Belgii wygrała 2:1. Dziś zaś potwierdziła, że jest drużyną lepszą. W Kijowie nie pozostawiła wątpliwości, że to jej należy się awans.
Skrzydła przyjezdnym już w 8. minucie podciął Witalij Bujalski. Ukrainiec był niepilnowany na trzecim metrze i w efektowny sposób umieścił piłkę w siatce. Dynamo kolejny cios zadało jeszcze przed przerwą. Jedenastkę na gola zamienił De Pena i stało się jasne, że zobaczymy Tomasza Kędziorę w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Dynamo ostatecznie wygrało 3:0. Wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Rodrigues.
W pierwszym spotkaniu Molde FK z Ferencvaros padło aż sześć goli. Mecz rozegrany w Norwegii zakończył się wynikiem 3:3. Dziś w rewanżowym starciu żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki. W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Magnus Wolff Eikrem, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.
W drugiej połowie przyjezdni szukali bramki na wagę awansu, ale Dibusz nie dał się pokonać i to Węgrzy mogli rozpocząć świętowanie po ostatnim gwizdku.
Trzecią drużyną, która zameldowała się w fazie grupowej Ligi Mistrzów jest Olympiakos. Ekipa z Pireusu wyeliminowała Omonię Nikozja. W pierwszym meczu Grecy na własnym boisku wygrali 2:0. Dziś zdołali obronić tę zaliczkę.
W meczu na Cyprze bramki nie padły. Podopieczni Henninga Berga mimo starań nie byli w stanie zaskoczyć defensywy mistrzów Grecji i przygodę z europejskimi pucharami będą kontynuować w Lidze Europy.
Daniel Makarewicz29 Sep 2020 · 22:52