Trzy gole, trzy punkty. Levante rozbiło Leganes

facebook.com/LevanteUD (drużyna Levante)
Levante UD pokonało na wyjeździe CD Leganes 3:0 (0:0) w poniedziałkowym meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszą bramkę na Estadio Municipal de Butarque zdobył Jose Morales. Hiszpański pomocnik w 55. minucie wykorzystał dośrodkowanie Jasona i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Cztery minuty później Enis Bardhi uderzył futbolówkę bezpośrednio z rzutu wolnego i trafił w prawy dolny róg bramki. Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 77. minucie Coke, który przyjął piłkę po zagraniu Marti Rogera i wykończył tę akcję precyzyjnym strzałem.
Gospodarze spotkania od 57. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką został ukarany Joseba Zaldua.
Zespół prowadzony przez Asiera Garitano zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli La Liga, z kolei podopieczni Paco Lopeza awansowali na 16. pozycję.