Trzy rzuty karne, cztery gole. Huesca zremisowała z Villarrealem

wikipedia
SD Huesca zremisowała u siebie z Villarreal CF 2:2 (1:0) w trzecim niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio El Alcoraz sędzia podyktował aż trzy rzuty karne. Minutę przed przerwą pierwszego wykorzystał Kolumbijczyk Cucho, dając prowadzenie gospodarzom. Osiemnaście minut po zmianie stron wyrównał z "jedenastki" jego rodak Carlos Bacca.
Po kolejnych dwóch minutach przed wielką szansą stanął Gonzalo Melero i jego intencje znakomicie wyczuł Sergio Asenjo. Chwilę wcześniej po drugiej żółtej kartce boisko przedwcześnie musiał opuścić Mario Gaspar.
Osłabieni "Submarinos" pokazali jednak charakter i dziewięć minut przed końcem Gerard Moreno wykończył w polu karnym zagranie szarżującego lewą stroną Alfonso. Miejscowi w doliczonym czasie gry uratowali jednak punkt za sprawą rezerwowego Włocha Samuele Longo.
Beniaminek z Aragonii po tym spotkaniu nadal zamyka klasyfikację, natomiast podopieczni Luisa Garcii są tuż nad strefą spadkową tabeli. Obie drużyny dzieli nadal siedem punktów.